Okleina meblowa – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Jak przykleić okleinę meblową?

Zastosowanie okleiny meblowej. Kiedy jej użyć?

Nudny wystrój wnętrza może zostać zmieniony bardzo niskim kosztem. Przydatne okazują się w tym przypadku okleiny meblowe. W zasadzie większość osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, do czego służą. Mimo to wciąż podchodzimy do nich dość nieufanie. Współczesne okleiny to doskonałej jakości materiały, dzięki którym przeróbka mebli, które nie cieszą nas już swoim wyglądem, staje się banalnie prosta. Przy jej pomocy możemy całkowicie zmienić niemalże każdy mebel w naszym domu. Doskonale sprawdza się na wszystkich płaskich powierzchniach i dokładnie do nich przylega, dzięki czemu efekt jest więcej niż zadowalający.

Rodzaje oklein meblowych: ogromny wybór wzorów i kolorów

Oprócz tego, że modyfikacja mebli przy pomocy okleiny meblowej jest bardzo prosta, możemy również przebierać w dostępnych na rynku kolorach i wzorach. Od lat niezmienną popularnością cieszą się zwłaszcza okleiny drewnopodobne, które dostępne są w wielu różnych kolorach. Dość często wybierane są także te rodzaje oklein meblowych przypominające strukturę granitu i marmuru, ale mnóstwo osób wybiera także mocne, intensywne kolory czy niebanalne wzory geometryczne. Wszystko jest kwestią Twojego gustu i osobistych upodobań, ale najważniejsze jest to, że masz w tym wypadku naprawdę szeroki wybór i dzięki temu możesz stworzyć coś zupełnie niepowtarzalnego.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się okleina meblowa?

Tak naprawdę, zastosowanie okleiny meblowej jest naprawdę rozległy. Może być ona wykorzystana w dosłownie w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrany wzór może fantastycznie upiększyć na przykład szafę czy komodę w pokoju dziecięcym, ale doda też uroku meblom w sypialni. Nowego charakteru oraz elegancji mogą również nabrać meble w salonie, takie jak stolik kawowy czy regały. Z uwagi na to, że jest to dość wytrzymały materiał, okleina meblowa może zostać bez obaw zastosowana w kuchni oraz w łazience.

Zalety okleiny na meble

Ogromną zaletą okleiny meblowej jest to, iż jest ona naprawdę trwała, dlatego nie musimy się obawiać, że po krótkim czasie zacznie się odklejać i nieestetycznie wyglądać. Dostępne obecnie w sprzedaży produkty tego typu są bardzo dobre jakościowo, dzięki czemu ich wzory wyglądają niezwykle realistycznie. Jak przykleić okleinę meblową? Bez większych problemów możemy ją nakładać na meble samodzielnie, nie używając do tego celu żadnych specjalistycznych narzędzi, a efekt końcowy z pewnością zaskoczy nas samych oraz pojawiających się naszym domu gości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Faber Media Sp. z o.o. K. Kolumba 59, 70-035 Szczecin NIP: 852-25-21-972, REGON: 320427943, Numer KRS: 0000286668
Kapitał zakładowy: 100 000,00 zł Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Sklep internetowy od home.pl